Meie ajalugu
Mootorikütuste väävlitustamise tehnoloogia kallal töötades uurisime võimalust rakendada sama tehnoloogiat ka põlevkiviõli puhul. Kuigi see ei sobinud ettenähtud otstarbeks, pani meie uurimus meid mõistma kasutuselt kõrvaldatud aheraine taaskasutamise potentsiaali. Otsustasime omandada selles valdkonnas rohkem teadmisi, saades vastava materjali ja tehnoloogia juhtivateks asjatundjateks.
Mõistes valdkonna põhjaliku mõistmise tähtsust, omandas Corestone'i asutaja magistrikraadi kütusekeemia ja -tehnoloogia alal, et saada sügavamaid teadmisi tööstuse keerukustest. Selle aja jooksul viisime läbi ka katseid, et oma projekti üksikasju täpsustada.
Pühendasime need aastad oma projekti ulatuse täpsustamisele ja valdkonna ekspertidega ühenduse loomisele. Suheldes oma ala professionaalidega, saime väärtuslikke teadmisi ja nõuandeid, kuidas oma projektile läheneda ja parimaid tulemusi saavutada.
Tõstsime oma esimest rahastamisvooru ja laiendasime omandiõigust. See investeering võimaldas meil osta esialgse partii materjale, mis on vajalikud edasiseks katsetamiseks ja arendamiseks.
Tagastasime vahelaenu maa, erinevate masinate ja lisamaterjalide ostmiseks, eesmärgiga toota põlevkivist õli. Siiski mõistsime hiljem säästvate tavade tähtsust ja vajadust hoida keskkonda vastuseks avalikkuse kasvavale murele. Selle tulemusena tegime strateegilise nihke, et seada oma tegevuses esikohale jätkusuutlikkus ja otsustasime uurida alternatiivseid energiatootmise meetodeid, mis on kooskõlas meie väärtustega.
Pühendasime oma jõupingutused põlevkivist väärtuse ammutamise jätkusuutlike lahenduste uurimisele ja arendamisele. Meie pühendumus keskkonnavastutusele võimaldas meil tuvastada uuenduslikke tehnoloogiaid ja protsesse, mis vähendavad meie ökoloogilist jalajälge, suurendades samal ajal meie ainulaadse lähteaine potentsiaali.
Saime esialgse tehase ehitamiseks riigilt toetust ja laiendasime omandiõigust. Meil olid nüüd vahendid oma plaanide elluviimiseks.
Töötame praegu oma piloottehase ehituse lõpuleviimise, meie 2. etapi tehase detailplaneeringu, projektiplaani ja keskkonnamõjude hindamise lõpuleviimise ning tugeva turundusstrateegia loomisega, viies lõpule ka 10 miljoni euro suuruse riigitoetuse hankimise protsessi. Need jõupingutused moodustavad Corestone'i tuleviku tervikliku plaani, mille eesmärk on saada meie 2. etapi tehas tööle 2023. aasta lõpuks.